Piramit Web Tasarım
Müşteri Temsilcisi
0850 255 06 46
Sırakapılar Mah. 1583 Sk. No:30/3 Denizli
Denizli Ofisimiz
Çalışma Saatlerimiz
Pazartesi - Cumartesi
09:00-18:30
7/24 Online Teknik Destek Hizmeti
0543 268 46 06
Yazılım/Tasarım Geliştirme Teknik Birim
0543 268 46 06

Hosting kelime anlamı ile barındırma demektir. Web sitelerine bakan tarafı ile site için hazırlanmış kodların resimlerin vb. verilerin barındırldığı alan. Tabi  bu kadar basite indirerek anlatınca ilk akla gelen bu verilerin evdeki bilgisayarlarımızda da bulundurabilme de akla gelebilir. Bu da mümkündür lakin hosting hizmeti sağlayan şirketler bu barındırma alanları oluşturabilmek için hatırı sayılır maliyetler harcamaktadırlar. İlgili sunucuları 24 saat esasına göre ve evde kullanılan bilgisayarlara kıyasla çok hızlı çalışabilmektedirler. İnternet bant genişliği yoğun taleplere cevap verebilecek ölçüdedir. Çeşitli sebepler ile gayri faal oldularında müdahale edebilecek çalışanları mevcuttur. Yani hosting; web sitesi sahibi olabilmek için satın sürekli ulaşılabilir bir veri kayıt alanıdır.

Alan Adı ingilizce "Domain Name" kelimesinin karşılığıdır. En kısa tanımı ile yukarıda bahsettiğimiz Hosting alanının nerede kaydedildiği bilgisini içeren server içeriğidir. Konuyu biraz daha açarsak bilgisayarların vb. cihazların birbirleri ile haberleştiği protokler mevcuttur. Bu protokoller ip tabanlı çalışırlar yani  cihazlar birbirlerini ip adresleri ile tanırlar ve iletişime geçerler. Sitelere ip adresleri ile ulaşmamız epey zor olurdu. Yinede internet arama satırına ulaşmaya çalıştığınız sitenin ip adresini girdiğinizde sitenin yine açıldığını göreceksiniz. Kullanım kolaylığı için alan adları türetilip ve bu alan adlarının ip karşılıkları "DNS" dediğimiz sunucu bilgisayarlarda tutulmaktadır.Yani "www.piramitwebtasarim.com" araması yaptığınızda bilgisayarınızın ilk yaptığı bu "DNS" sorgulaması yapmak olacaktır.Tabi sorgulamaya cevap alabilmesi için ilgili kaydın sunucu bilgisayarda olması gerekmektedir.

Alan Adı Tescil Nedir? Sorusunun cevabını okumadan önce üst kısımda "Alan Adı Nedir" kısmını okumanızı tavsiye ederek açıklamamıza başlayalım.Alan adı en kısa tanımı ile web sitesinin nerede olduğunu bilgisini tutan sunucu içeriğidir. aynı kelimeler ile Alan adlarını satın almak isteyen kişiler olabileceği gibi kullanımda olan alan adlarının da talipleri olabilir. Bu karmaşıklığın önüne geçebilmek için Dünya genelinde kabul gören belli kurallar işletilmektedir.Bunlara örnek olarak kullanıcılara bakan tarafı ile ilgili alan adının tescil edilmesi diyebiliriz. Tescil edilen alan adı kurulmuş olan sunucu sistemleri ile tüm dünyaya yayın yapılarak diğer "DNS"lere bildirilmektedir.

En Fazla Kaç Yıl Tescil Edilebilir? Yukarıda da bahsettiğimiz gibi belli kurallar ile yönetilmektedir alan adı tescil işlemleri.Bu kurallardan bir tanesi en  fazla 10 yıl tescil edebilmenizdir. Tabi 10 yıl dolmadan yine bu kurallar gereği daha daha önceki sahibi tarafından tescil yenileme işlemlerinde kolaylık sağlanmaktadır. Yani siz Alan Adından vazgeçmeden sizden alabilmeleri imkansızdır.

Hosting hizmetleri ücreti hakkında diğer firmalar için bilgiler vermek doğru olmaz. Lakin firmamızdan bu hizmeti aldığınız takdirde yıllık 50 $ talep etmekteyiz. Böylece siteniz ve verileriniz emin ve profesyonel ellerde olacaktır.

Yurtdışı Lokasyonlu Sunucu (Hosting) Hizmeti tabi tercih edilebilir. Avantajları olabileceği gibi dezavantajlarıda mevcurttur. Avantajı ülkemizdekilere göre belki biraz daha uygun fiyatlısı bulunabilir. Bunun dışında bu hizmeti yerli firmalardan almak daha avantajlıdır. Sitenize çoğunlukla yurtiçi kaynaklı erişim sağlanacaksa hedef kitlenize yakın lokasyonda olmanız sizler için iyi olacaktır.

Sosyal Medya Hesabı Yönetimi Nedir? Gelişen teknolojiler ile birlikte heran heryerde haberleşebilir hale geldik. Hemen herkesin kullandığı sosyal medya insanlara yani hedef kitlenize ulaşabilmenin en kolay yolu haline gelmiştir. Artık müşterilerine ulaşabilmek için hatrı sayılır meblağlar harcayan firmalar tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Mevzu önemli olunca bu yeni durum yeni bir iş kolunun doğmasına neden olmuştur. Sosyal medyada vakit harcayacak zamanı olmayanlara sunulan bu hizmetimiz ile sosyal medyadaki kimliğiniz emin ellerde olacaktır. Profesyonel ekibimizle doğru zamanda doğru paylaşımlar ile amacınıza adım adım yaklaşacaksınız.

Sosyal medya reklamı internette faaliyet gösteren  her türli sosyal paylaşım sitelerinin yaptığı reklam çalışmalarıdır. 

Piramit Web Tasarım, SEO ve Yazılım Geliştirme Ajansı

Denizli web işleri başta olmak üzere, dijital pazarlama, SEO ve Sosyal medya konusunda hizmetler veren bir ajanstır. Profesyonel işleriniz ve hizmetlerimiz için bize ulaşabilir, teklif isteyebilirsiniz.
7x24 Müşteri Hizmetleri !

0850 255 06 460543 268 46 06